Bahçe Sulama Sistemleri

Sulama Sistemleri şüphesiz peyzaj alanlarının planlanması yanında önemli bir diğer konu da bakımını yaparak yaşatmak ve peyzaj kalitesini devam ettirecek çalışmalar yapmaktır. Dolayısıyla peyzaj alanlarının korunması için en önemli faktörlerden biri bitkilerin gereksinim duyduğu suyu karşılamaktır.

Sulama sistemleri planlanırken;

Arazinin şekli ve topoğrafik yapısı

İklimsel özellikler

Yağış

Sıcaklık

Hava hareketleri

Toprak Koşulları

Bitki özellikleri

Sulama suyu gereksinimi

Mevcut sulama süresi

Binaların, ağaçların ve diğer yapıların konumu

Su kaynağı

Su kalitesi

Toprak-su-bitki ilişkisi

Maliyet esas alınmalıdır.

Rekreasyon alanlarını hortumla sulamak çok zordur ve işgücüne gerek vardır. Eğer alan büyükse gereksinim duyulan işgücü ve işin zorluğu daha da artmaktadır. Bu nedenle son yıllarda rekreasyon alanlarında modern sulama yöntemlerinden otomatik sulama tekniği kullanımı hızla artmaktadır. Otomatik Sulama Sistemi, insan gücü ve zaman tasarrufu sağlayarak kendini kısa bir sürede amorti etmektedir. Sistemin sağlıklı çalışması için profesyonel uygulama büyük önem taşımaktadır. Alana göre tasarlanacak olan sulama sistemi kullanılan bitki yoğunluğu, mevsimlik çiçek ve çim alanlara göre spring ve damlama döşemeleri çeşitlilik arz edecektir

Uzman Ormancılık olarak mevcut alanı yerinde inceleyip projelendirerek siz değerli müşterilerimize en sağlıklı şekilde sunuyoruz.